piątek, 9 sierpnia 2013

Kaganiec - wybór

Każdy właściciel psa, w domu powinien mieć odpowiedni kaganiec dla swojego pupila, choćby na wizytę u weterynarza, czy jazdę autobusem, pociągiem, tramwajem.
Na polskim rynku mamy duży wybór kagańców dla psów, ale czy każdy jest odpowiedni??
Kaganiec metalowy
Link do zdj
Jest to chyba jeden z najbardziej znanych kagańców. Pies w nim może spokojnie ziajać, czy napić się wody. Wadą tych kagańców jest to, że latem nagrzewają się do wysokiej temperatury, a zimą praktycznie przymarzają. Mój pies nigdy nie miał styczności z takim kagańcem i nie zamierzam mu kupować, a nawet zakładać.

Kaganiec fizjologiczny 
link do zdj
Ten kaganiec jest już mniej znany, podobno najlepszy, ponieważ pies może w nim spokojnie ziajać. Moim zdaniem nie nadaje się dla małych psów. Kaganiec jest ciężki i duży, sama chciałam sprawić taki mojemu, ale wolę, żeby psiak się nie męczył z noszeniem go. Ale jak najbardziej polecam go dla psów średnich, dużych i olbrzymich.

Kaganiec skórzany 
- klasyczny
Link do zdj
Umożliwia on swobodne oddychanie i zaiajanie psu, oraz może się w nim spokojnie napić. Mój psiak miał przez pewien czas ten kaganiec. Jest mocny, lekki i łatwy w czyszczeniu.







- zabudowany
Link do zdj
Stosuje się go zazwyczaj dla psów ras Amstaf czy Pitbull. Nie miałam z takim kagańcem styczności, ale wątpię, żeby był wygodny, albo chociaż dobry. Psu musi być w nim strasznie gorąco i nie może się w nim napić - odradzam zakup tego kagańca.


Kaganiec materiałowy
Link do zdj
Tan nadaje się tylko na krótkie wizyty u weterynarza, psu jest w nim gorąco, nie umie swobodnie ziajać, ani się napić.






Kaganiec z tworzywa

Link do zdj.

Jak dla mnie jest najlepszy, mój ma i jest solidny. Pies może w nim spokojnie ziajać, napić się, jest on lekki i wygodny - polecam najbardziej.

poniedziałek, 22 lipca 2013

Szelki dla psa

W dzisiejszym poście postaram się wam przybliżyć rodzaje tych szelek, które znam.
Szelki są dużo lepszym rozwiązaniem, niż obroża, zwłaszcza dla psów, które ciągną. Niestety nie każdy typ szelek jest odpowiedni.
Szelki spacerowe "V"
Są to najgorsze szelki, jakie możemy psu kupić, one strasznie niszczą kręgosłup zwierzęciu, ponad to są niewygodne, choć najbardziej popularne - bo tanie.
Szelki spacerowe "Guardy"
Są to w miarę dobre szelki, nadające się dla psa, który nie ciągnie. Są wygodne i nie niszczą kręgosłupa. Nadają się dla małych i również dużych psów.
Szelki "Norweskie"spacerowo - zaprzęgowe
Jak dla mnie są to jedne z najlepszych szelek. Jedyną ich wadą jest to, że nie produkują ich dla małych psów. Nie niszczą kręgosłupa, są wygodne i solidne.

Szelki typu Julius K-9 spacerowo - zaprzęgowe
Są równie dobre jak szelki Norweskie, nie nadają się do noszenia w upalne dni.
Szelki zaprzęgowe "Sledy"
Szelki nadające się dla większych psów, do biegania, do zaprzęgu.
Piszcie proszę o czym mam pisać bo brak mi pomysłów :)

niedziela, 30 czerwca 2013

Obcinanie pazurów u psa

Wielu właścicieli psów ma problem z obcinaniem pazurków psom, więc chodzą do weterynarza, aby ten to za nich zrobił, co wiąże się z kolejnymi kosztami. W dzisiejszym poście opiszę wam jak całkowicie za darmo (jedyny koszt to kupienie obcinaczek, koszt <20>zł) obciąć pazurki naszemu pupilowi:
 Żeby powiększyć obrazek kliknij na niego :D
Typów obcinaczek jest wiele, ale zresztą jak wiele innych rzeczy nie każda jest dobra. Najlepiej o poradę spytać dobrego lekarza weterynarii, bo nie chcę wprowadzić was w błąd.

sobota, 15 czerwca 2013

Pchły u psa - czyli jak skutecznie zwalczyć problem

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów na pasożyty, ale niewiele z nich jest naprawdę skutecznych. Moje zwierzaki miały epidemie pcheł i próbowałam je zwalczyć wieloma preparatami, przy czym odkryłam te tanie, a naprawdę dobre. Zaś na drogich zawiodłam się. Początkowo próbowałam łatwego domowego sposobu, a mianowicie:

Zwalczanie pasożytów domowymi sposobami:
Potrzebne będą:
- spryskiwacz (np. taki jak do kwiatków)
- ocet
- woda
- dobry szampon na pchły (nie musi być drogi)

Wlej do spryskiwacza 1/3 octu, a resztę ma stanowić woda. Zmocz sierść psa, po czym spryskaj go dokładnie, pomijając okolice uszu, oczu i pyska. Spłukać po 10 minutach. Po czym umyj dokładnie szamponem przeciw pasożytom, a po kąpieli dokładnie wyczesać zwierzę grzebykiem higienicznym.

Zwalczanie pasożytów 'chemicznymi' sposobami:
Na polskim rynku jest dostępnych wiele preparatów, przeciwko pasożytom. W postaci:
- obróżek
- sprayów
- kropelek

Ja polecam te firm:
- Sabunol
- Fibrex
- Frontline
- Beaphar
- Bayer

Krótko mówiąc, najbardziej opłacalne są spraye i obróżki.

O czym mam napisać następny post??

Początek

Hejka,
Początkowo blog <klik> miał być o wszystkim, czyli o moim psie i ogólnej opiece nad tymi zwierzakami, ale jakoś tak się stało, że zaczęłam tam pisać tylko o moim psiaczku, ale zamierzam kontynuować to co zaczęłam, dlatego powstał ten blog.
A nazwa się wzięła od chomiczego forum. Chodziło mi o to, żeby była na tyle banalna i łatwa, żeby choć garstka ludzi potrafiła zapamiętać ten blog... trzymajcie kciuki, żebym nie stchórzyła :D